Toyota veiksmes noslēpums

18-янв, 10;15 admin 11 024

Saskaņā ar pasaules statistiku par pārdotajām automašīnām Toyota kopš 2009. gada ir pirmajā vietā. Tad 2000. gadu beigās japāņu smagais darbs un tehnoloģiskais pārākums visai pasaulei pierādīja, ka nākotne lielā mērā ir atkarīga no Āzijas ražošanas iekārtām. Šo nostāju pilnībā atbalsta Ķīnas automobiļu rūpniecība, kas pēdējos gados ir guvusi impulsu, taču tagad tas nav jautājums.

Mazāk nekā pirms gadsimta izveidota Toyota, kas jau pirms tās izveidošanas bija saistīta ar stellēm un citu rūpnīcas aprīkojumu, vairāku iemeslu dēļ ātri pārvērtās par globālu auto gigantu.


Pirmkārt, tas ir ievērojams tehnoloģiju lēciens, kas notika Japānā pagājušā gadsimta 80. un 90. gados. Tajā laikā daudzi uzņēmumi piedzīvoja vēl nebijušu pieaugumu jaunu materiālu, darba metožu parādīšanās, kā arī ražošanas procesu uzlabošanas dēļ.

Otrkārt, un tas ir svarīgi, Toyota bija viena no pirmajām, kas Āzijas uzņēmumu vidū domāja par ienākšanu Rietumu tirgū. Pateicoties savlaicīgam lēmumam, Toyota zīmols kļuva plaši pazīstams rietumu valstīs ilgi pirms Dienvidkorejas zīmolu parādīšanās tirgū, kas sāka aktīvi paplašināties tikai 2000. gadu vidū.

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/