Toyota vēsture

18-янв, 10;08 admin 11 137

Toyota datēta ar 1924. gadu. Jāatzīmē, ka uzņēmums sākotnēji nodarbojās ar stelles un citu augu aprīkojuma ražošanu un tikai līdz 1929. gadam pievērsa uzmanību strauji augošajam automašīnu tirgum.

Pirmie modeļi tika samontēti pēc Eiropas automašīnu modeļiem, kurus japāņi atnesa mājās, lai tos rūpīgi izpētītu. Tomēr jau 1935. gadā tika izlaists pirmais pilnīgi neatkarīgais uzņēmuma modelis, proti, Toyoda Model AA.


Tomēr īstais Japānas milža ziedu laiks notika 20. gadsimta otrajā pusē. Toyota ir pilnībā zaudējusi savu sekundāro statusu, kļūstot par vienu no pasaules vadošajām automobiļu kompānijām.


Uzņēmuma automašīnas tika eksportētas uz ASV, Austrāliju un pat Brazīliju, kas norāda uz Āzijas koncerna produktu augsto kvalitāti. Jau 2000. gadu sākumā Toyota ieguva pasaules lielākā autoražotāja statusu, atstājot aiz sevis pat izcilākos un vecākos Eiropas un Amerikas autobūves zīmolus.

Šodien uzņēmums dinamiski attīstās un ar pārliecību raugās nākotnē, īstenojot elektrisko transportlīdzekļu un bezpilota lidaparātu projektus. Tātad tas daudzus nākamos gadus nepārprotami saglabās lielāko auto koncernu statusu.

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/