Toyota pikapi

18-янв, 10;12 admin 1427

Neskatoties uz to, ka pikapus vēsturiski uzskata par amerikāņu un austrāliešu automašīnām, Toyota arī ieņem labas pozīcijas šajā tirgū un var pat konkurēt ar bēdīgi slaveno Ford, kura pikaps modeļiem ir fantastisks pieprasījums.

Viss sākās tālajā 1947. gadā, kad parādījās Toyota SB pikapa modelis. Modelis tika pārdots tikai vietējā tirgū un dažās Āzijas valstīs. Iedvesmojoties no panākumiem, Toyota nolēma izlaist RK un Hilux modeļus, kas arī bija pieprasīti klientu vidū.


Tomēr patiesie uzņēmuma panākumi tika gūti 1993. gadā, kad tas ienāca Amerikas tirgū ar leģendāro T100. Automašīnai bija pilna izmēra virsbūve, jaudīgs dzinējs un plašs ērts salons, ko amerikāņu autovadītāji augstu novērtēja.


Nedaudz vēlāk, 1999. gadā, tika izlaists Tundra, kas nostiprināja Toyota pozīcijas aizjūras tirgū un ļāva uzņēmumam iekļūt trijniekā ar pikapu ražotājiem, ieskaitot jau minētos Ford un GM.

Mūsdienās Toyota pikapus pārdod visā pasaulē, ieskaitot Amerikas Savienotās Valstis, Brazīliju un pat Austrāliju, un šķiet, ka japāņi acīmredzami negrasās tur apstāties!

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/