Toyota un autosports

18-янв, 10;09 admin 1401

Toyota sāka piedalīties autosportā gandrīz no brīža, kad tika izlaisti pirmie sērijveida modeļi. Pirmkārt, mēs runājam par rallija sacīkstēm, kurās Toyota komanda piedalās kopš pagājušā gadsimta 50. gadu sākuma.

Līdz 1972. gadam tika izveidota profesionālāka komanda, kā rezultātā pasaules čempionātā, kas notika Ziemeļamerikā, izdevās iegūt godpilno otro vietu.


Turklāt komanda labi parādījās 1000 ezeru sacīkstēs Somijā, kas notika 1975. gada vasarā. Bet 95. gadā notika skandāls, jo komandas automašīnai tika uzstādīts aizliegta tipa turbokompresors. Rezultātā sportisti tika diskvalificēti uz 12 mēnešiem.


Toyota komanda ir pārstāvēta arī Formula 1 sacensībās, tomēr, neskatoties uz lielo finansējumu un profesionālajiem sportistiem, izcilus rezultātus šajā jomā sasniegt neizdevās.

Tomēr komandas vadība nav drosmīga un cer, ka automašīnu jaunais tehniskais aprīkojums palīdzēs viņiem izcīnīt godalgas nākamajā pasaules čempionātā. Novēlam sportistiem veiksmi un sagaidām no viņiem uzvarošus rezultātus!http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/