Toyota un jaunas degvielas šūnas

18-янв, 10;17 admin 11 021

Toyota gadiem ilgi ir veikusi plašu pētījumu par degvielas šūnām, kas varētu būt nākamais tehnoloģiskais lēciens automobiļu rūpniecībā. Uz elektrisko transportlīdzekļu masveida ieviešanas fona tā nešķiet pārāk laba ideja, lai gan Toyota inženieru viedoklis ir pavisam cits.

Neskatoties uz visām tā priekšrocībām, elektromobiļiem ir arī vairāki būtiski trūkumi. Pirmkārt, protams, tiek atzīmēts automašīnas uzlādes ātrums, kas, pat ņemot vērā izstrādātās tehnoloģijas un augstsprieguma uzlādes stacijas, atstāj daudz ko vēlamu.


Tāpat modernu bateriju ražošanā tiek izmantoti retzemju minerāli, kuru ieguve rūpnieciskā mērogā veicina planētas iekšējās telpas ātru noplicināšanu, kā arī ievērojamu vides piesārņojumu.


Šī iemesla dēļ Toyota paļaujas uz ūdeņraža kurināmā elementiem, kurus ir daudz vieglāk izgatavot, bet kuriem nav visaugstākā efektivitāte. Šobrīd uzņēmuma inženieri strādā pie dzinēju efektivitātes, un ir pilnīgi iespējams, ka jau tuvākajā nākotnē mēs redzēsim pirmos sērijveida modeļus uz ūdeņraža!

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/